Od jakiej dyscypliny zacząć obstawianie?

Cze 3, 2016 by

Od jakiej dyscypliny zacząć obstawianie?

Wygrana w bukmacherskich zakładach sportowych zależy od różnych czynników: doboru kursu, doboru rodzaju zakładu, handicapu itp. Bardzo ważny jest również wybór sportu, który zamierzamy obstawiać. Który sport jest dobry dla początkującego typera?

Najważniejszą pozycję na rynku bukmacherskim zajmuje futbol. Czy jest to jednak odpowiedni sport dla początkującego typera? Niekoniecznie. W piłce nożnej możliwe są trzy końcowe wyniki meczu: zwycięstwo, porażka i remis, co znaczy, że nasze szanse na poprawne wytypowanie zwycięzcy wynoszą jedynie 33 procent.

Większą szansę na wygraną mamy w koszykówce. W tym sporcie nie ma remisu, więc możemy stawiać tylko na wygraną lub przegraną, a co za tym idzie, nasza szansa na przewidzenie rezultatu spotkania wynosi 50 procent. To jednak wcale nie musi oznaczać, że mecze NFL czy NBA są przewidywalne. W tej dyscyplinie jest bardzo dużo drużyn i nasze powodzenie w zakładach zależy głównie od naszej znajomości tematu. Tak też jest w pozostałych dyscyplinach: siatkówce, skokach narciarskich czy rugby.

Jak widać, trudno odpowiedzieć na pytanie, jaka dyscyplina sportowa jest najbardziej opłacalna dla typerów. Obstawianie sportu wymaga analiz i wiedzy o drużynach/zawodnikach. Najlepiej obstawiać sport, który najchętniej oglądamy i na którym się znamy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *