Pierwsze zakłady w Polsce i na świecie

Maj 12, 2016 by

Pierwsze zakłady w Polsce i na świecie

Zakłady sportowe powstały w tym samym czasie, co sport, w końcu jeśli są przegrani i zwycięzcy, to jest też możliwość typowania zakładów. Korzenie zakładów sięgają czasów starożytnego Cesarstwa Rzymskiego, kiedy typowano wyścigi konne czy grano o niewolników. Do promocji zakładów sportowych przyczyniła się głównie jednak Grecja. To właśnie Grecja jest kolebką igrzysk.

Po powstaniu The Football Association sportowe zakłady bukmacherskie zaczęły koncentrować się wokół futbolu i rugby. Na początku XX w. powstała brytyjska firma Littlewood Pools of Liverpool umożliwiająca obstawianie meczów ligowych, a kilka lat później profesjonalni bukmacherzy pojawili się również w Szwecji i innych europejskich krajach.

Do Polski sportowe zakłady bukmacherskie zawitały w połowie XX w., chociaż dopiero w 1992 r. otworzyła swoje podwoje pierwsza profesjonalna firma bukmacherska: Totolotek SA. Z kolei w 1999 roku powstał pierwszy na polskim rynku bukmacher online, Expekt, który do tej pory funkcjonuje i cieszy się bardzo dużą popularnością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *